Przez admin

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro podróży?

Obawiać się czy się nie obawiać?

Na pewno każdy z nas chce spędzić udanie wyjazd wakacyjny. Jednak mamy obawy co do tego jakie biuro podróży wybrać? Wybór jest ogromny i naprawdę bardzo łatwo jest popełnić jakiś znaczący błąd. Aby zagwarantować sobie komfort wyjazdu jak i także maksymalne bezpieczeństwo, to na pewno powinniśmy kilka rzeczy ważnych sprawdzić. Powinniśmy w pierwszej kolejności poszukać informacji o danym biurze podróży. Internet to doskonałe źródło opinii. Jednak najważniejsze jest to, aby sprawdzić samą legalność biura. Warto dowiedzieć się kiedy dokładnie zostało założone, jaką ma ubezpieczeniową gwarancję oraz gdzie jest jego siedziba. Wszelkie powyższe informacje znajdziemy w CEOYiPT (Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych). Oczywiście w Krajowym Rejestrze Długów jesteśmy w stanie sprawdzić ewentualny stan zadłużenia biura.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Gdy w dalszym ciągu zastanawiamy się jakie Biuro podróży Forum wybrać, to nie możemy zapomnieć o uważnym przeczytaniu wszelkich warunków oraz umów w poszczególnych biurach. musimy sobie wyjaśnić wszelkie niejasności. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na samą kwestię ubezpieczenia. Musimy także uważać na wszelkie zapisy, które odpowiedzialność za niepowodzenie samego wyjazdu próbują przenieść na klienta. Nie powinniśmy bezmyślnie się decydować na dane biuro i daną wycieczkę gdy cena jest niska podejrzanie. Jeśli turystyczne biuro oferuje dużo tańsze wycieczki od konkurencji, to zawsze musimy zachować ostrożność. Szczególnie gdy mamy do czynienia z niedoświadczonym biurem.

Płaćmy kartą

Za wymarzoną wycieczkę powinniśmy zapłacić kartą. W żadnym wypadku nie gotówka. W razie czego możemy skorzystać z tak zwanej procedury chargeback. Chodzi o obciążenie zwrotne. Usługa ta umożliwia uzyskania zwrotu wszelkich kosztów. Warto złożyć w tym celu reklamacje w banku oraz wyjaśnienie. Bank od razu rozpoczyna procedurę żądania zwrotu wszelkich kosztów.

 

Przez admin

Rzetelność, czyli biuro podróży Forum

Forum to solidne biuro podróży. Rzetelne, dbające o klientów. Jakość jego działania jest znana, wysoka, doceniana. Klienci liczą na współpracę z tym biurem i ten cel osiągają. Forum jest biurem znanym i oferującym szeroką gamę krótkich i długich wycieczek. Wczasy także są oferowane przez tego operatora. Na pewno warto skorzystać z oferty. Każda wycieczka ma dobrze zaplanowany program, niezły hotel i oferuje szerokie spektrum rozrywek. Forum przykłada ogromną wagę do jakości, a dzięki temu biuru każdy klient ma szansę na poznanie świata inaczej, w sposób autorski i dający relaks. Dla Forum wszyscy są jednakowo ważni i cenni. Z nimi poznawanie świata jest na pewno doskonałe, ponieważ biuro nie działa szablonowo, programy ma autorskie i wyjątkowe.

Dokąd można pojechać z biurem Forum?

Biuro podróży Forum oferuje wycieczki do Niemiec, Czech, krajów bliskich i dalekich w Europie oraz na całym świecie. Dobrze jest wspólnie z tym biurem poznawać Europę oraz świat. Turyści mogą spokojnie i miło spędzać czas z tym biurem w wielu miejscach. Mogą kupić opcję z wyżywieniem oraz bez posiłków. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsza jakość w niewysokiej cenie zawsze jest znacząca. Dla klientów Forum ma to, co najlepsze i sprawdzające się na co dzień. Biuro podróży Forum to partner niejednego podróżnego. W swojej ofercie ma wycieczki dla dzieci, dorosłych, osób w różnym wieku. Na pewno warto zadbać o to, by wycieczka była udana. Forum gwarantuje jakość i niskie ceny.

Dlaczego warto wybrać biuro podróży Forum?

Biuro podróży Forum jest partnerem solidnym. Rzetelność i jakość są powszechnie znane, a praca tego biura ma ogromne znaczenie. Niejedna osoba o tym wie i dba o to, by współpraca była długofalowa. Chcesz odpocząć świetnie? Masz chęć na dobrą zabawę? Forum czeka na Ciebie. Dzwoń, pisz i baw się doskonale, to doskonała sprawa. Niejedna osoba przekonała się, że Forum to doskonały partner w dziedzinie wczasów, relaksu i poznawania świata. Dla Forum każdy klient ma znaczenie.

Przez admin

Atrakcje w rejonie Zatoki Korynckiej

Zatoka Koryncka może zaskoczyć turystów swą malowniczością oraz ciekawymi miasteczkami leżącymi na jej brzegach. Zaglądające tu wycieczki mogą podziwiać malownicze porty oraz korzystać z wypoczynku na plaży. Tu Grecja ukazuje swe mniej znane, za to równie piękne oblicze. Jakie miejscowości leżące nad zatoką warto odwiedzić?

Jedną z ciekawszych miejscowości, którą można ujrzeć w tej części Grecji, jest Amfissa. To miejscowość znana przede wszystkim z XIII – wiecznego zameczki, zbudowanego przez katalońskich panów. Pięknie prezentuje się również pobliska dolina, w krajobrazie której wyróżniają się oliwne gaje. Innym ciekawym zabytkiem w tej części Grecji jest twierdza z okresu weneckiego, będąca największą atrakcją portowego miasteczka Antirion. Ta masywna budowla od wieków strzeże miejscowego portu, w którym z pewnością warto zawitać podczas wycieczki w tej okolicy. Na miłośników plażowania czeka natomiast nad Zatoką Koryncką piękna plaża w Itei. Warto też zajrzeć do Nafpaktos, którego największą atrakcją są otaczające port mury obronne. Można tu również zobaczyć zamek z XV wieku, będący jedną z tak wielu budowli weneckich wznoszonych na terenie Grecji. Z tą zabytkową częścią miasta silnie kontrastuje nowoczesne centrum, w którym można i wypocząć, i skorzystać z gościny tak licznych tu kawiarenek i restauracji.

Za najpiękniejszą ze wszystkich miejscowości leżących nad Zatoką Koryncką uznawane jest jednak miasteczko Galaksidion. Kusi ono cennymi zabytkami oraz malowniczym położeniem. Na jego terenie można podziwiać przede wszystkim zabytki z XIX wieku. Jest wśród nich i potężny kościół, i liczne pałace, należące niegdyś do najbogatszych armatorów. To miejsce, w którym Grecja najlepiej pokazuje swą morską potęgę.

Przez admin

Włoskie atrakcje – Zabytki Sieny

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakim może się pochwalić południowa Toskania. To dzięki niej Włochy są tak chętnie odwiedzane przez wycieczki z całej Europy, dla których historyczne miasta oraz piękne budowle są głównym obiektem zainteresowania. Siena bez wątpienia może oczarować swym wyjątkowym charakterem i wspaniałą zabudową. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Siena to piękne miasto, które może okazać się istnym rajem dla miłośników średniowiecznych budowli. Jednym z ciekawszych obiektów jest tu Baptysterium San Giovanni, którego największymi ozdobami są wykonane w XV stuleciu freski. Zachwyca też katedra w Sienie, w której style romański i gotycki łączą się ze sobą w spójną i wyjątkowo atrakcyjną całość. We wnętrzu tej świątyni czekają na zwiedzających wspaniałe skarby sztuki sakralnej. Jest tu i ambona z XIII wieku, i piękne freski. Wśród budowli świeckich godnym zwiedzenia budynkiem jest Pałac Pubblico. Tu w czasach republiki miały swą siedzibę władze Sieny. Obecnie w pałacowych murach mieści się Muzeum Civico, gmach ten pełni jednocześnie funkcję ratusza. W czasie wycieczki do tego miasta z pewnością warto odwiedzić dom – sanktuarium św. Katarzyny ze Sieny oraz zajrzeć na teren dawnego szpitala, czyli do kompleksu Santa Maria della Scala.

Siena, tak chętnie odwiedzana przez wycieczki, już dawno stała się obiektem zainteresowania niejednego biura podróży. W tym mieście można bez problemów znaleźć noclegi w hotelach i pensjonatach, czekają też liczne lokale gastronomiczne kuszące najciekawszymi przysmakami kuchni toskańskiej. Sprawna komunikacja ułatwia zwiedzanie miasta i jego najbliższej okolicy, dzięki czemu w tej części Toskanii turyści mogą poczuć się doskonale, odkrywając piękno tutejszego krajobrazu i architektury.

Przez admin

Chorwackie atrakcje dla turystów – Trogir

Jest jednym z najpiękniejszych miast w Chorwacji, a jego zabytki mogą zadziwić każdego. Wycieczki do tego miasta zaglądają chętnie, a jego popularność nie powinna dziwić. Trogir to jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych tego kraju, w którym można wypocząć w wyjątkowo pięknym otoczeniu. Jakie atrakcje czekają na turystów w tym miejscu?

W czasie wycieczki po tym mieście koniecznie trzeba odwiedzić Stare Miasto. Piękne bramy i mosty tworzą tu wyjątkową atmosferę. Gotyki pałac z XV wieku i okazała wieża zegarowa również mają sporo uroku. Najcenniejszym zabytkiem jest tu jednak romańska katedra św. Wawrzyńca, której budowę rozpoczęto w XII wieku. Zdobią ją wspaniałe portale oraz ciekawe rzeźby. W tej katedrze ujrzeć można renesansową kaplicę św. Jana oraz skarbiec, w którym znajdują się i średniowieczne manuskrypty, i zabytkowe sprzęty liturgiczne.

Na miłośników historii czeka w tym mieście i inna ważna atrakcja. Jest nią fort Kamerlengo, którą wzniesiono w XV wieku jako część miejskich fortyfikacji. Inna pamiątką po dawnym systemie obronnym jest baszta św. Marka – rówieśniczka wspomnianego już fortu.

Trogir jest jednym z najciekawszych zakątków, jakim może się pochwalić Chorwacja. Turystyka w tym mieście rozwija się dobrze, a noclegi można tu bez problemu znaleźć w prywatnych apartamentach oraz w hotelach. Jako miejsce na wczasy Trogir jest chętnie wybierany przez tych, którzy cenią sobie historyczne miasteczka, a jednocześnie chcą dobrze wypocząć.

Przez admin

Greckie atrakcje – Korfu

Grecka wyspa Korfu może być idealnym miejscem na wczasy dla każdego. Piękna i zielona, gwarantuje dobre warunki do wypoczynku i wakacyjnej zabawy. Tu Grecja pokazuje swe piękno w całej okazałości, a z możliwości wypoczynku na jej obszarze coraz chętniej korzystają i polscy turyści. Co warto wiedzieć o tej wyspie? Jak można spędzić czas na jej terenie?

Jedną z charakterystycznych cech tutejszego krajobrazu są klify. Za te najpiękniejsze uznawane są klify w Peroulades, których wysokość dochodzi nawet do 50 metrów. Piekne klify można ujrzeć w pobliżu Sidari. Tam miękkie skały wpadające do morza wyróżniają się niezwykłymi kształtami. Między nimi nie brak malowniczych zatoczek, w których można doskonale wypocząć i jednocześnie delektować się wspaniałymi widokami.

Nie brak też na wyspie dawnych warowni i zamków. Jeden z ciekawszych to zamek w Kassiopi. Jest on pamiątką po Wenecjanach i jedną z największych atrakcji turystycznych wyspy. Warto też odwiedzić zamek Angelokastro, który jest budowlą bizantyjską.

W czasie pobytu na tej wyspie koniecznie trzeba zajrzeć na teren jej głównego miasta. Nosi ono nazwę Korfu i z pewnością może zachwycić swymi zabytkami. Piękna architektura jest tu obecna niemal na każdym kroku.

Korfu nie jest zbyt dużą wyspą, jednak malowniczych miejsc można tu znaleźć wiele. Klify, które stromo opadają w stronę morza, górskie zbocza wyróżniające się już z daleka swą wyjątkową zielenią – oto główne walory tej wyspy. To Grecja, którą z pewnością warto poznać, a jej łagodny klimat może stać się gwarancją udanego wypoczynku.

Przez admin

Beskidzkie atrakcje – Maków Podhalański

Jego okolice są chętnie wybierane przez tych, którzy chcą spędzić wczasy w górach, a piękna sceneria jest głównym walorem tego miasta. Maków Podhalański, pięknie położony w dolinie Skawy, może zachwycić swym małomiasteczkowym klimatem oraz licznymi atrakcjami zarówno na terenie miasta, jak i w jego najbliższej okolicy. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na turystów? Jak można spędzić wczasy w tej okolicy?

Maków Podhalański jest doskonałym punktem dla tych, którym marzą się górskie wycieczki po terenach Beskidu Makowskiego. Blisko stąd jednak i na obszary Beskidu Żywieckiego, a doskonale rozwinięta komunikacja znacznie ułatwia wyprawy w okolice miasta. Sam Maków Podhalański jest dobrym miejscem do wypoczynku. Korzystny klimat sprawia, że pobyty w tym miejscu są szczególnie zalecane osobom po zawałach oraz tym, którzy mają problemy z układem krążenia. To właśnie klimat sprawia, że Maków od lat 20. XX wieku świetnie radzi sobie jako miejscowość uzdrowiskowa oraz jako górskie letnisko.

W Makowie Podhalańskim nie brak też ciekawych zabytków. Tym najważniejszym jest kościół parafialny z I połowy XIX wieku. To miejsce otoczone wyjątkowo silnym kultem, głównie dzięki obrazowi mieszczącemu się w jego wnętrzu. To obraz Matki Bożej Makowskiej Opiekunki Rodzin, który powstał w XVI wieku, a w 1979 roku doczekał się uroczystej koronacji. Inną atrakcją Makowa Podhalańskiego, znanego niegdyś z hutnictwa szkła, są pozostałości dawnej huty żelaza.

Maków Podhalański to idealne miejsce na wczasy w górach i dla tych, których interesuje góralski folklor. Liczne festyny i imprezy sprawiają, że nie brak tu okazji do poznania kultury regionu. Maków zapewnia również idealne warunki do uprawiania sportów, może się tej pochwalić dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym. Noclegi można tu znaleźć bez problemów, a jedną z najchętniej wybieranych opcji są tu prywatne pokoje do wynajęcia.

Przez admin

Małopolska i jej skarby z listy UNESCO

Ten region może zachwycić swym bogactwem i niezwykłą różnorodnością. Małopolska fascynuje, a jej atrakcje turystyczne zasługują na szczególną uwagę. Wiele zabytków z terenów Małopolski znalazło się przecież na liście UNESCO. To one przyciągają wycieczki z całej Europy na teren tej wyjątkowej krainy. Które obiekty zyskały międzynarodowe uznanie?

W gronie najcenniejszych zabytków z terenów Małopolski wpisanych na listę UNESCO znalazła się zabudowa Krakowa. Drugim ważnym obiektem wpisanym na listę UNESCO jest zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce – wyjątkowy zabytek, który odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Prowadząca przez tereny kopalni trasa turystyczna może zachwycić każdego, choć i sama Wieliczka jako miejscowość zasługuje na uwagę. Na liście UNESCO znalazły się również tak ważne miejsca pamięci, jak obóz Auschwitz-Birkenau. Doceniono również sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, będące jednym z najważniejszych w Polsce ośrodków kultu maryjnego.

Najciekawszą grupę zabytków wpisanych na listę UNESCO stanowią jednak drewniane kościoły. Są one cennymi zabytkami ludowego budownictwa oraz perełkami drewnianej architektury. Każdy z nich może się pochwalić długą historią oraz pięknym wystrojem wnętrza. Obiekty te można podziwiać w Dębnie, Binarowej, Lipnicy Murowanej oraz w Sękowej.

Przez admin

Muzealny Biecz

Biecz bez wątpienia należy do najpiękniejszych miast Małopolski. Piękna zabudowa oraz ciekawe zabytki sprawiają, że turyści często uwzględniają wizytę w tym mieście w programie swej wycieczki. Oprócz cennych zabytków architektury w Bieczu na gości czekają wspaniałe placówki muzealne. Tutejsze Muzeum Kromerówka oraz Muzeum Aptekarstwa to miejsca, które na turystycznej mapie województwa małopolskiego zajmują bardzo ważne miejsce. Dlaczego cieszą się one tak wielką popularnością? Jakie atrakcje czekają w ich wnętrzach?

Muzeum Kromerówka przyciąga już samą swą lokalizacją. Urządzone we wnętrzu renesansowej kamienicy z początków XVI wieku może się też pochwalić ciekawymi eksponatami. To muzeum to ważne miejsce dla miłośników historii, którzy w czasie wycieczki po ziemi bieckiej chcą lepiej poznać dzieje tego pięknego miasta oraz jego okolicy. Można tu również ujrzeć wystawy poświęcone Marcinowi Kromerowi oraz Wacławowi Potockiemu.

Ciekawą lokalizacją może się też pochwalić Muzeum Aptekarstwa. I ono mieści się w renesansowej kamienicy, choć część muzealnych zbiorów prezentowana jest w baszcie z XIV wieku. Muzeum to przypomina o pierwszej aptece w mieście, która powstała w połowie XVI stulecia. W baszcie można zobaczyć typową salę aptekarską, z kolei eksponaty prezentowane w dalszej części wystawy mają za zadanie prezentować w ciekawy sposób wiedzę na temat farmacji i jej przeszłości.

W czasie wycieczki do tego miasta warto odwiedzić również tutejszy ratusz. W przyziemiu jego wieży z XIV wieku czeka kolejna ciekawa wystawa. Turyści, którzy postanowią ją zwiedzić, będą mogli zobaczyć ciekawą kolekcję dawnych narzędzi tortur. Dla miłośników historii średniowiecza to niewielkie muzeum jest obiektem wyjątkowo atrakcyjnym.