Muzealny Biecz

Biecz bez wątpienia należy do najpiękniejszych miast Małopolski. Piękna zabudowa oraz ciekawe zabytki sprawiają, że turyści często uwzględniają wizytę w tym mieście w programie swej wycieczki. Oprócz cennych zabytków architektury w Bieczu na gości czekają wspaniałe placówki muzealne. Tutejsze Muzeum Kromerówka oraz Muzeum Aptekarstwa to miejsca, które na turystycznej mapie województwa małopolskiego zajmują bardzo ważne miejsce. Dlaczego cieszą się one tak wielką popularnością? Jakie atrakcje czekają w ich wnętrzach?

Muzeum Kromerówka przyciąga już samą swą lokalizacją. Urządzone we wnętrzu renesansowej kamienicy z początków XVI wieku może się też pochwalić ciekawymi eksponatami. To muzeum to ważne miejsce dla miłośników historii, którzy w czasie wycieczki po ziemi bieckiej chcą lepiej poznać dzieje tego pięknego miasta oraz jego okolicy. Można tu również ujrzeć wystawy poświęcone Marcinowi Kromerowi oraz Wacławowi Potockiemu.

Ciekawą lokalizacją może się też pochwalić Muzeum Aptekarstwa. I ono mieści się w renesansowej kamienicy, choć część muzealnych zbiorów prezentowana jest w baszcie z XIV wieku. Muzeum to przypomina o pierwszej aptece w mieście, która powstała w połowie XVI stulecia. W baszcie można zobaczyć typową salę aptekarską, z kolei eksponaty prezentowane w dalszej części wystawy mają za zadanie prezentować w ciekawy sposób wiedzę na temat farmacji i jej przeszłości.

W czasie wycieczki do tego miasta warto odwiedzić również tutejszy ratusz. W przyziemiu jego wieży z XIV wieku czeka kolejna ciekawa wystawa. Turyści, którzy postanowią ją zwiedzić, będą mogli zobaczyć ciekawą kolekcję dawnych narzędzi tortur. Dla miłośników historii średniowiecza to niewielkie muzeum jest obiektem wyjątkowo atrakcyjnym.